جستجو
آغاز طرح اسقاط تاکسیهای فرسوده تا مدل 83 و جایگزینی با سمند و پژو405                                                                     تاکسیرانان تحت پوشش تک تاکسی  می توانند خدمات خود را از دفتر مرکزی  مترو استادیوم آزادی و دفتر هماهنگی منطقه 14 تک تاکسی دریافت نمایند                                        50% تخفیف استفاده از 38 استخر در شهر تهران برای تاکسیرانان تا پایان سال 94
پیام روز
سعی نکن متفاوت باشی فقط "خوب باش" خوب بودن به اندازه کافی ،متفاوت است

جزئیات شرایط جدید جایگزینی تاکسی‌های فرسوده اعلام شدقائم مقام معاونت نوسازی ستاد مدیریت حمل ونقل سوخت با اعلام جزئیات شرایط جدید جایگزینی تاکسی‌های فرسوده گفت: در این طرح 60 هزار فقره وام برای خروج تاکسی‌های فرسوده در نظر گرفته شده است.

امیر رضا رجبی در نشست خبری با اعلام خبر شرایط جدید ثبت نام طرح جایگزینی تاکسی‌های فرسوده گفت: در این طرح تاکسی‌های فرسوده بالای 10 سال سن (مدل 78 و پایین‌تر ) مشمول ثبت نام هستند ضمن این‌که دارا بودن پلاک منطقه‌ای (ایران) پلاک «ت» نیز لازم است.

وی در ادامه با تأکید بر این‌که سند قطعی و پروانه تاکسیرانی به نام مالک تاکسی فرسوده لازم است، افزود: برابر آیین نامه‌های مصوب، شرط پذیرش خودرو در مرکز اسقاط و استفاده از تسهیلات جایگزینی خودرو، ورود با موتور روشن به مرکز اسقاط است.

قائم مقام معاونت نوسازی ستاد مدیریت حمل ونقل سوخت گفت: خودروهای جایگزین شامل خودروهای تعریف شده در سبد خودرویی که از سوی ستاد اعلام می‌شود، است.

به گفته رجبی از شنبه 20 تیر سال جاری زمان ثبت نام آغاز و به تدریج و متناسب با زمان تحویل تاکسی جایگزین و تا پایان سال تکمیل می‌شود.

وی گفت: ثبت نام صرفا در سایت www.farsoodeh.ir و از طریق سازمان های تاکسیرانی شهری (برای شهرهای بالای 100 هزار نفر) و سازمان حمل و نقل همگانی (برای شهرهای بین 30 تا 100 هزار نفر) صورت می‌پذیرد.

رجبی اظهار داشت: ظرفیت پذیرش خودرو در این مرحله 60 هزار دستگاه است که تعداد 45هزار فقره وام توسط بانک صادرات ایران و تعداد 15 هزار فقره وام توسط اتحادیه شرکت های تعاونی تاکسیرانی کشور تأمین می‌شود.

وی تأکید کرد: انتخاب مرکز اسقاط به صورت سیستمی توسط ستاد انجام می‌شود و نمایندگی‌ها و مراکز ثبت نام کننده امکان و حق هیچ‌گونه دخالت در انتخاب مرکز اسقاط و اعلام به متقاضی را ندارند.

رجبی بیان کرد: پس از تکمیل ثبت نام و دریافت کد رهگیری از خودروساز و یا نمایندگی اتحادیه شرکت‌های تعاونی تاکسیرانی کشور، متقاضی با فرم چاپی ثبت نام و معرفی نامه ممهور به مهر تاکسیرانی مربوطه به یکی از نمایندگی‌های مجاز خودروساز یا نمایندگی اتحادیه شرکت های تعاونی تاکسیرانی کشور مراجعه کرده و با دریافت پیش فاکتور به شعب بانک صادرات مراجعه کند.

قائم مقام معاونت نوسازی ستاد مدیریت حمل ونقل سوخت افزود: پس از تکمیل پرونده اعتباری در بانک صادرات و تکمیل وجه توسط متقاضی وام پرداخت شده و به حساب ذی‏نفع واریز می‌شود.

رجبی متذکر شد: پس از تأیید واریز وجه در سایت ستاد توسط نمایندگی متقاضیان به صورت سیستمی و با اولویت در لیست فراخوان مرکز اسقاط مجاز قرار گرفته از طرف مراکز اسقاط با متقاضی تماس گرفته می‌شود و سپس متقاضی خودروی خود را تحویل مرکز اسقاط خواهد داد.

قائم مقام معاونت نوسازی ستاد مدیریت حمل ونقل سوخت اظهار داشت: پس از اسقاط خودرو متقاضی با ارئه ارائه گواهی نامه اسقاط به نمایندگی مجاز شرکت خودروساز و یا نمایندگی اتحادیه شرکت‌های تعاونی تاکسیرانی کشور مراجعه کرده و با توجه به تکمیل وجه در مراحل قبل تاکسی جایگزین را ظرف مهلت مقرر تحویل می‌گیرد.

رجبی اعلام کرد: در زمینه اسقاط خودرو، تاکسی‌های فرسوده در اولویت مراکز اسقاط قرار دارند. در صورت تأخیر در تحویل خودرو شرکت خودروساز یا اتحادیه موظف به پرداخت جریمه است.

وی تأکید کرد: برابر مقررات هر متقاضی فقط یک بار حق استفاده از تسهیلات جایگزینی تاکسی های فرسوده را دارد لذا متقاضی دریافت خودروی جایگزین نبایستی قبلا از تسهیلات جایگزینی تاکسی فرسوده استفاده کرده باشد.

وی در ادامه گفت: بدیهی است در صورت عدم توجه و محرز شدن دریافت تسهیلات توسط متقاضی ثبت نام متقاضی در هر مرحله (حتی بعد از اسقاط خودرو‌) باطل و مسئولیت آن به عهده فرد است و از روش پرداخت نقدی قیمت تاکسی خودروی جایگزین را دریافت می‌کنند.

قائم مقام نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل ونقل سوخت درباره شرایط و تسهیلات در نظر گرفته شده در طرح مورد نظر اظهار داشت: در حال حاضر وام‌های 10 ، 70 و 50 میلیون ریالی با بازپرداخت 5 ساله و با نرخ سود 14 درصد توسط بانک صادرات ایران و اتحادیه شرکت‌های تعاونی تاکسیرانی کشور پرداخت می‌شود و در صورتی که از سوی مراجع ذی‌ربط تغییری در شرایط تسهیلات به وجود آید ملاک عمل آخرین دستورالعمل ابلاغی است.

رجبی یادآور شد: ثبت نام در این طرح رایگان بوده و مراکز ثبت نام کننده و نمایندگی‌های مجاز خودروسازان و نمایندگی اتحادیه شرکت‌های تعاونی تاکسیرانی کشور حق دریافت هیچ گونه وجهی از متقاضی را ندارند.

سقف ارزش گواهی اسقاط تاکسی‌های فرسوده 3 میلیون تومان است

وی با اعلام این مطلب که سقف ارزش گواهی اسقاط تاکسی‌های فرسوده 3 میلیون تومان است، افزود: سقف ارزش گواهی اسقاط برای افرادی که تاکسی نقدی دریافت می‌کنند 3 میلیون تومان است اما برای افرادی که از وام استفاده می‌کنند متناسب با نوع خودروی جایگزین و کمتر از 3 میلیون تومان است.

قائم مقام نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل ونقل سوخت گفت: در شهرهایی که امکان استفاده از گاز CNG وجود دارد خودروهای جایگزین دوگانه‎سوز هستند.

رجبی بیان کرد: قیمت تاکسی‌‌های محصول ایران‌خودرو از قیمت معادل شخصی ارزان‌تر است و ایران‌ خودرو در این زمینه همکاری خوبی داشته است.

وی با بیان این‌که از ابتدای سال تاکنون 100 هزار دستگاه خودروی فرسوده از رده خارج شده است،‌در ادامه گفت: امیدواریم تا پایان سال نیز تمام تاکسی‌های فرسوده از رده خارج شوند.

قائم مقام معاونت نوسازی ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت به مقایسه وضعیت خودروهای فرسوده نسبت به سال گذشته پرداخت و اظهار داشت: نسبت به سال گذشته بین 54 تا 56 درصد رشد داشته‌ایم و این نشان می‌دهد که خروج خودروهای فرسوده شتاب خوبی را گرفته است.
 


منبع : سایت اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور
۱۸ شهریور ۱۳۸۹
۱۸ بهمن ۱۳۹۴
نقشه
منطقه 22 تهران منطقه 21 تهران
تبلیغات
طراحی سایت
تمامی حقوق سایت برای شرکت تاکسیرانی تک تهران سیر محفوظ است.