جستجو
آغاز طرح اسقاط تاکسیهای فرسوده تا مدل 83 و جایگزینی با سمند و پژو405                                                                     تاکسیرانان تحت پوشش تک تاکسی  می توانند خدمات خود را از دفتر مرکزی  مترو استادیوم آزادی و دفتر هماهنگی منطقه 14 تک تاکسی دریافت نمایند                                        50% تخفیف استفاده از 38 استخر در شهر تهران برای تاکسیرانان تا پایان سال 94
پیام روز
گوشهای خدا پر از آرزوست  و دستهایش پر از معجزه   آرزویی بکن ...  شاید کوچکترین معجزه اش  بزرگترین آرزوی تو باشد

جزئیات طرح جایگزینی تاکسی ها،وانت بارها و خودروهای فرسوده اعلام شد

امیر رضا رجبی  -معاون نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل وسوخت کشور- در جمع خبرنگاران گفت: در صورت ثبت نام نکردن در این طرح، ‌دارندگان تاکسی های بالای 10 سال از تسهیلات بانکی بهره مند نخواهند شد.

وی اضافه کرد: در سال جاری از مجموع 35 هزار تاکسی فرسوده در تهران، هشت هزار و 400 دارنده تاکسی برای طرح جایگزینی ثبت نام کرده و دو هزار و 500 دارنده تاکسی نیز باقی مانده اند.

وی گفت: از مجموع تاکسی های موجود در کشور، 10 هزار تاکسی فرسوده باقی مانده است که امیدواریم به زودی با شرکت در طرح جایگزینی برای تعویض تاکسی های خود اقدام کنند.
معاون نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت از سازمان تاکسیرانی خواست که اجازه تردد به تاکسی های بالای 10 سال را ندهد.

وی در تشریح نحوه شرکت در این طرح ها گفت: برای متقاضیان تسهیلات 100 میلیون ریالی به منظور دریافت خودروهای سمند و پژوی 405 از طریق بانک صادرات و از طریق نرخ سود 14 درصد و با بازپرداخت پنج ساله در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: گواهی اسقاط تاکسی ها،‌ دو تا سه برابر خودروهای معمولی محاسبه می شود که از قیمت تاکسی تحویلی کسر خواهد شد.

به گفته رجبی، مراکز اسقاط ، تاکسی ها را در اولویت اسقاط قرار خواهند داد.

وی گفت: با همکاری سازمان تاکسیرانی و پلیس راهنمایی و رانندگی (راهور) ناجا و مراکز اسقاط، حدود 18 هزار تاکسی نوسازی شده است که از این تعداد، پنج هزار و 600 دستگاه مربوط به تهران بوده است.

وی ادامه داد: با اقدامات صورت گرفته، متوسط سن تاکسی در تهران به پنج سال و در کشور به هفت سال رسیده است که در نتیجه می توان ادعا کرد سن تاکسی های کشور جوان شده است.

به گفته وی، این در حالی است که در گذشته متوسط سن تاکسی ها در کشور 12 سال بود.

ثبت نام برای جایگزینی 30 هزار وانت و خودرو فرسوده از شنبه آینده

معاون نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت از ثبت نام برای جایگزینی 30 هزار وانت و خودروی شخصی فرسوده از روز شنبه -29 مرداد ماه جاری - خبر داد و گفت: در این طرح، ثبت نام برای جایگزینی پنج هزار دستگاه وانت فرسوده با همکاری شرکت زامیاد و بانک های ملت و ملی، 15 هزار دستگاه خودروی فرسوده با همکاری ایران خودرو و بانک سپه و 10 هزار خودروی فرسوده با همکاری شرکت مدیران خودرو و بانک سپه آغاز می شود.

رجبی در مورد شرایط تسهیلات جایگزینی وانت بارهای فرسوده تصریح کرد: پنج هزار فقره وام 100 ، 90 و 70 میلیون ریالی با بازپرداخت پنج ساله و نرخ سود 14 درصد توسط بانک های ملی و ملت به متقاضیان پرداخت می شود.

رجبی در تشریح شرایط ثبت نام جایگزینی پنج هزار وانت فرسوده با همکاری شرکت زامیاد و بانک ملی گفت: خودروهای جایگزین شامل انواع خودروهای تولیدی شرکت زامیاد خواهد بود.

وی زمان ثبت نام برای شرکت در این طرح را از روز شنبه به مدت 30 روز اعلام کرد و گفت: ثبت نام از طریق نمایندگی های مجاز شرکت زامیاد صورت می گیرد.

رجبی ظرفیت پذیرش خودرو در این مرحله از طرح را پنج هزار خودرو اعلام کرد.

وی در تشریح تسهیلات برای دارندگان 15 هزار دستگاه خودرو فرسوده با همکاری ایران خودرو و بانک سپه گفت: بانک سپه از مجموع 15 هزار متقاضی دریافت تسهیلات، به 10 هزار نفر وام 100 میلیون ریالی و به پنج هزار نفر وام 70 میلیون ریالی با نرخ بهره 14 درصد و دوره بازپرداخت پنج ساله ارائه خواهد کرد.

وی درباره شرایط طرح ثبت نام جایگزینی 10 هزار خودروی فرسوده با همکاری شرکت مدیران خودرو و بانک سپه گفت: خودروهای جایگزین شامل انواع ام. وی. ام، سه و چهار سیلندر دارای دنده اتوماتیک و معمولی این شرکت است.

وی افزود: ثبت نام در این طرح از طریق نمایندگی های مجاز شرکت مدیران خودرو از چهارم تیرماه سال جاری آغاز شده است.

وی ظرفیت پذیرش خودرو در این مرحله از طرح را 10 هزار خودرو اعلام کرد و گفت: پنج هزار فقره تجهیزات بانک سپه به میزان 50 میلیون ریال و پنج هزار فقره از طریق فروش اقساطی توسط شرکت مدیران خودرو انجام خواهد شد.

وی در تشریح میزان تسهیلات این طرح اظهار داشت: تعداد پنج هزار فقره وام 50 میلیون ریالی با بازپرداخت پنج ساله و با نرخ سود 14 درصد توسط بانک سپه و همچنین پنج هزار فقره فروش اقساطی از طریق منابع شرکت مدیران خودرو صورت می گیرد.

وی تاکید کرد: متقاضی پس از فراخوان مراکز اسقاط برای تحویل خودرو یک ماه فرصت دارد، در غیر این صورت از شرکت در طرح حذف خواهد شد.

وی تهیه تضمین های مورد نیاز بانک را در این طرح ها به عهده متقاضی اعلام کرد و گفت: در صورت تهیه نکردن تضمین های لازم از سوی متقاضی، حداکثر تا دو ماه ثبت نام نامبرده در در این طرح ملغی می شود.

رجبی ثبت نام در این طرح را از طریق نمایندگی های شرکت مجاز خودروساز اعلام کرد و افزود: ظرفیت پذیرش خودرو در این مرحله از طرح 15 هزار خودرو خواهد بود.

وی انتخاب مراکز اسقاط را به صورت سیستمی از سوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت اعلام کرد و گفت: نمایندگی های ثبت نام کننده، امکان و حق هیچگونه دخالت در انتخاب مرکز اسقاط و اعلام به متقاضی ندارند.

وی خاطر نشان کرد: متقاضیان به صورت سیستمی در فهرست فراخوان مراکز اسقاط مجاز قرار و این مراکز با متقاضی تماس می گیرند و متقاضی، خودروی خود را به این مراکز تحویل می دهد.

وی در تشریح ثبت نام طرح جایگزینی 15 هزار دستگاه خودروی فرسوده با همکاری شرکت ایران خودرو و بانک سپه نیز گفت: خودروهای جایگزین در این طرح شامل انواع خودروهای تولیدی شرکت ایران خودرو است که از روز شنبه -29 مرداد ماه جاری - ثبت نام برای جایگزینی آغاز می شود و تا 30 روز ادامه خواهد داشت.

رجبی درباره شرایط ثبت نام در طرح های جایگزینی خودروهای فرسوده اظهار داشت: شرایط خودروهای فرسوده مشمول طرح جایگزینی عبارتند از وانت بار با پلاک منطقه ای یا دارای گواهی تسجیل راهور ناجا، خودروهای فرسوده مدل 1355 تا 1365 و معادل میلادی آن، داشتن سند قطعی به نام مالک یا وکالت بلاعزل از مالک و همچنین ورود خودرو با موتور روشن به مراکز اسقاط است.

وی متوسط انتظار برای روند اسقاط برای تاکسی ها را پنج روز و خودروهای شخصی را 20 روز اعلام کرد و گفت: در شهرستان ها متقاضیان حداکثر 30 روز و در تهران 15 روز پس از انجام فرآیند، خودروهای جایگزین خود را تحویل خواهند گرفت.


منبع : سایت اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور
۲۷ مرداد ۱۳۹۰
۲۳ بهمن ۱۳۹۴
نقشه
منطقه 22 تهران منطقه 21 تهران
تبلیغات
طراحی سایت
تمامی حقوق سایت برای شرکت تاکسیرانی تک تهران سیر محفوظ است.